مسکن

زمین جهت ساخت مسکن به تعداد بیش از متقاضیان خوزستان شناسایی شد

ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: خوشبختانه تعداد اراضی شناسایی شده بیش از متقاضیان در سطح استان است و در نتیجه از بابت زمین برای طرح‌های ساخت مسکن نهضت ملی، مسکن روستایی، صنعت شهرها، بافت فرسوده، طرح خودمالکی و مسکن نیروهای مسلح مشکلی نداریم.

علی‌ اکبر حسینی‌ محراب در پایان نشست شورای مسکن استان که امروز، ۲۳ خردادماه برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه تعداد اراضی شناسایی شده بیش از متقاضیان در سطح استان است و در نتیجه از بابت زمین برای طرح‌های ساخت مسکن نهضت ملی، مسکن روستایی، صنعت شهرها، بافت فرسوده، طرح خودمالکی و مسکن نیروهای مسلح مشکلی نداریم و حرکتی که دولت برای ساخت مسکن در خوزستان برنامه‌ریزی کرده بود به نقطه مطلوبی رسیده است.

وی افزود: ۱۳۰ هزار قطعه زمین در سایت‌های مختلف در مناطق شهری و روستایی استان شناسایی شده است و روستائیانی که ثبت نام کرده‌اند در ماه خرداد و تیر زمین خود را دریافت خواهند کرد. گام بعدی فرآیند ساخت است که بخشی از آن توسط مردم و بخش دیگر توسط راه و شهرسازی انجام می‌شود.

حسینی محراب ادامه داد: بانک‌ها نیز گزارشی در خصوص تسهیلات مسکن ارائه دادند که از نظر ما رضایت‌بخش نبود و جای کار بیشتر دارد. در طرح خودمالکی نیاز است بانک‌ها کار بیشتری داشته باشند و با مشارکت مردم در ساخت و ساز شاهد رونق بخش مسکن خواهیم بود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: برای دو شهر شیرین شهر و رامین با توجه به مسافت و مشکل حمل و نقل که همواره مورد دغدغه ما بوده است تاکید کردیم که خط اتوبوسرانی راه‌اندازی شود که ساکنان این دو شهر بتوانند از این امکان بهره‌مند شوند.

حسینی محراب ادامه داد: برخی از واحدهای مسکونی در این دو شهر فاقد متقاضی هستند که تصویب شد به قیمت تمام شده در اختیار نیروهای مسلح و مددجویان قرار گیرد که گام رو به جلویی برای رشد این دو شهر محسوب می‌شود. در زمینه فضاهای آموزشی، درمانی و پاسگاه نیز نیاز است اقداماتی در این دو شهر صورت گیرد که در دست پیگیری است.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه